Завантажити ще

Українці зможуть робити щеплення в аптеках

Українці зможуть робити щеплення в аптеках
Фото: kyivcity.gov.ua

Кабінет міністрів України дозволив проводити профілактичні щеплення в аптеках, їх виконуватимуть підготовлені працівники. Про це 29 грудня йдеться у постанові уряду № 213.

Проводити вакцинацію громадян зможуть аптечні установи, які мають медичний кабінет та ліцензію на медичну діяльність і роздрібний продаж ліків. Цю процедуру зможуть здійснювати фармацевти, які пройшли спеціальне навчання з питань вакцинації та правил проведення щеплень. Постанова набуде чинності за три місяці після публікації. У Міністерстві охорони здоров'я наразі відпрацьовують механізм вакцинації в аптеках.

  • 23 січня в Україні було зареєстровано дев'ять випадків нового субваріанту штаму коронавірусу "Омікрон" – JN.1, по-іншому - "Дженні". Три випадки виявлено у Сумській області, по два – у Волинській та Черкаській областях та по одному – у Рівненській та Запорізькій областях. Медики зазначали, що вірус SARS-CoV-2 постійно мутує і може вражати також і вакцинованих.
  • 8 вересня журналістам Коротко про кандидат медичних наук, сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Дарницького району Києва Катерина Ковбаско розповідала, від чого слід прищеплюватися, які є традиційні та маловідомі вакцини.
  • 7 січня 2023 року у Дніпрі шестимісячній дитині стало погано за кілька годин після щеплення вакциною "АКДС". Одразу після щеплення мама залишила сина з нянею та поїхала у справах. Коли повернулася, няня повідомила про поганий стан хлопчика, і його одразу доправили до лікарні. Лікарі розпочали реанімаційні дії, але хлопчик помер за 30 хвилин.
Новини по темі: щеплення аптеки вакцинація