Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні з'явиться нова спеціальність - «Кухар навчального закладу»

В Україні з'явиться нова спеціальність - «Кухар навчального закладу»
Фото: world-study.ua

З вересня цього року в Україні почнуть готувати спеціалістів за новим державним стандартом під назвою «Кухар навчального закладу». Підготовка буде реалізовуватись на базі професійно-технічних навчальних закладів. Про це повідомила генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти й науки Ірина Шумік, повідомляє "Укрінформ".

  - Реформа шкільного харчування в Україні проводиться системно, але просте запровадження нового обладнання не гарантує успіху. Без надання необхідних інструментів, навичок, можливостей та матеріалів для тих, хто щодня готує їжу, реформа може виявитися неефективною, – розповіла Шумік.

Вона зазначила, що саме з цієї причини Міністерство освіти та Офіс реформ працюють над впровадженням нового стандарту «Кухар навчального закладу», що передбачає створення нової професії.

Шумік розповіла, що вже затверджено програму підвищення кваліфікації, яка охоплює всі необхідні навички для роботи з новим обладнанням та рецептурниками. Також триває робота над відповідними матеріалами та поширенням кращих практик.

Вона також додала, що основною метою регіональних форумів є зміна поглядів на правильне та здорове харчування, при цьому враховується, що воно має бути смачним.

  • 12 січня журналісти Коротко про писали про те, як перевірити шкільне меню на відповідність нормам і куди скаржитися.
  • 6 грудня отруїлися 27 студентів у їдальні Полтавської політехніки. Незабаром там виявили кишкову паличку.