Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Бальзам для губ та серветки замінюють макіяж: секрети жіночої краси на передовій

Бальзам для губ та серветки замінюють макіяж: секрети жіночої краси на передовій
Фото: facebook.com/armyuaFM ФБ Армія FM

Майже 43 тисячі українських жінок служать в армії, з них 5 тисяч - на передовій. І ця цифра постійно зростає. Жінки йдуть захищати країну, але навіть на «нулі» прагнуть залишатися доглянутими – з охайним манікюром, зачіскою чи навіть якимось макіяжем. Про секрети жіночої краси на передовій, а також про те, чому вологі серветки – це мастхев, а прикраси краще залишати у бліндажі, читайте у матеріалі Коротко про.

Окремих окопів та бліндажів для жінок немає

Три героїні цієї статті, Катерина, Олена та Анна, служать у різних підрозділах на передовій. Катерина та Анна, як кажуть вони самі, влучно стріляють у ворогів, а Олена успішно керує дронами. Про те, як потрапили у саме пекло війни, розповідають неохоче. Кажуть, що це доля. Зате стають більш говіркими, згадуючи про свої «робочі» будні.

- Доводилося і окопи копати, і по кілька годин нерухомо лежати на позиції, - розповідає Коротко про Анна. – Мій командир одразу мене попередив: окопів та бліндажів для жінок у нас немає, тут усі - рівні.

"Усі - рівні", але жінка залишається жінкою, жіночі особливості нікуди не діваються, і треба пристосовувати під себе «чоловічу» реальність.

Одяг: у дефіциті форма розміру ХХС

Чоловічий та жіночий комплект форми – це різні лекала, крій, або по-простому - «посадка». Жінки-військові повинні мати свій однострій, пошитий з урахуванням усіх особливостей жіночої фігури. Чоловічу футболку чи фліску, нехай і оверсайз, ще можна підібрати жінці. А як бути з кітелем та штанами? Хтось вшиває та вкорочує, а дехто шукає жіночий варіант форми в онлайн-магазинах та за кордоном.

Військову форму для жінок давно обговорили аж до найдрібнішого шва. Чиновники стверджують, що з минулого року і зимові, і літні жіночі комплекти, включно з білизною, видають військовослужбовицям. Та, вочевидь, отримують не всі.

- Свою форму я купувала самостійно, замовила в інтернеті, - розповідає Коротко про Олена. – Кітель і штани брала окремо, через особливості фігури. Кітель жіночий, а штани чоловічі – їх вшивала там, де треба, і підкоротила. Знаю, що тендітним дівчатам, які носять ХХС чи ХС, ой як складно відшукати собі форму такого розміру.

Слова посестри підтверджує і Катерина. Дівчина також воює у піксельній формі, яку придбала самостійно. А ось Анні комплект з кітелю, штанів, куртки і навіть взуття передали волонтери.

- Маю 36-й розмір ноги, і зі взуттям були великі проблеми: армійських черевиків такого розміру не могла відшукати, – каже Анна. – Допомогли волонтери. Вони придбали кілька комплектів одягу та берців за кордоном, в тому числі і для мене.

Ще більша проблема – з бронежилетами. У чоловічих складно навіть рухатися, що вже й казати про виконання бойового завдання.

- «Бронік» стискає груди, плечі, болить спина, - жаліються жінки. – Знімаєш з себе ті кілограми, і усе тіло ниє. Обіцяють жіночі бронежилети, але коли вони надійдуть – невідомо.

Окопів та бліндажів для жінок немає, на фронті усі - рівні. Фото: facebook.com/53brigade

Окопів та бліндажів для жінок немає, на фронті усі - рівні. Фото: facebook.com/53brigade

Зачіска та манікюр: мають «своїх»» майстрів у прифронтових містечках

Помити та висушити феном волосся, підстригти посічені кінчики, освіжити манікюр… Це буденні справи для нас, тих, хто у тилу, і розкіш на передовій. Але наші військові знаходять вихід.

- У прифронтових містах є ще майстри, які все це роблять, - розповідають наші героїні.

Хоча підстригти чи помити волосся і у бліндажі можна: побратими допоможуть.

- Я їх підстригаю, вони мене, – сміється Олена. – Ще рятує «Батіст» (сухий шампунь. – Авт.). Розпилюю на волосся, розчісую і так освіжаю, але це вже тоді, коли не маю змоги помити. Коли бачу у тіктоці дівчат у формі з довгим розпущеним волоссям, які нібито воюють, так й хочеться запитати: де ти воюєш? Коротка стрижка або туго заплетена коса чи дреди – ось всі варіанти армійської зачіски. Все інше – для соцмереж.

З манікюром ще складніше. Гель-лак не витримує на нігтях армійських буднів: у кращому випадку протримається 1,5 тижні. І, звісно, про довгі нігті й мови не може бути. Тож для догляду за нігтями залишається лише пилочка чи маленькі ножниці.

Макіяж і татуювання: суворі військові правила не забороняють

Гігієнічний бальзам для губ ще можна відшукати у кишені військовослужбовиці.

- Часто не маємо змоги навіть обличчя вмити, який там макіяж, - каже Катерина.

Тож в таких ситуаціях рятують вологі серветки – і вмитися за їх допомогою можна, і навіть замість душу використати.

Щоправда, дехто з дівчат заздалегідь потурбувався про свою красу.

- Знаю, що і губи підколюють, і вії нарощують, часто перманент роблять, - каже Олена. – Це зручно. Прокинулася - і вже красива.

А от щодо татуювань, то все більше військовослужбовиць мають малюнки на тілі.

- Починається все з одного маленького, і пішло-поїхало, - сміються дівчата.

Часто жінки «набивають» квіти, пам’ятні дати та надписи, тризуб чи обрис карти України.

Навіть на

Навіть на "нулі" жінки примудряються і волосся у коси заплести, і манікюр освіжити. Фото: facebook.com/53brigade

Прикраси: привертають увагу снайпера

Очевидно, що масивні ланцюжки чи сережки заважатимуть жінці на бойовій позиції. І хоча офіційної заборони на прикраси немає, тут вже виникає питання доречності.

- Прикраси можна, але краще, щоб вони не відблискували, тому що ти будеш легкою ціллю для ворожого снайпера, - каже Катерина.

Вирушаючи на бойове завдання, зазвичай жінки залишають лише натільний хрестик і, можливо, обручку, прикриту тактичними рукавичками.

- А нашивки або шеврони вважаються прикрасами? – запитують наші героїні. – Усі військові мають щось цікаве на формі, якийсь оригінальний шеврон. Обмінюємося ними, даруємо один одному. Це наші прикраси у нинішніх умовах.

Що покласти у фронтову косметичку?

  • Універсальний зволожувальний крем для тіла та рук
  • Бальзам для губ
  • Сухий шампунь
  • Вологі та сухі серветки
  • Засоби гігієни