Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В ОК "Південь" спростували заяву Шойгу щодо захоплення плацдарму на лівому березі Дніпра

В ОК
Фото: espreso.tv

Заява міністра оборони РФ Сергія Шойгу про те, що на берегу селища Кринки на лівобережжі Херсонщини стоять пости російських військ, не відповідає дійсності. Про це йдеться в повідомленні оперативного командування "Південь"

- Російсько-окупаційні війська, не маючи успіху в штурмових діях на лівобережній Херсонщині, вдалися до маніпуляцій і фальсифікації фактів. Військово-політичне керівництво країни агресора заявило про зачищення плацдарму на лівому березі Дніпра. Офіційно повідомляємо, що дана інформація не відповідає дійсності, - зазначили в ОК.

В  повідомлені наголошується, що Сили оборони півдня України продовжують утримувати зайняті позиції і завдають значних втрат ворогу. Протягом останньої доби росіяни спробували штурмувати і відійшли через суттєві втрати.

Що заявив Шойгу

20 лютого в доповіді Путіну Шойгу сказав, що Кринки вже "зачищені". Пізніше в інтерв'ю пропагандистському виданню ТАСС російський міністр запевнив, що на березі Кринок вже стоять пости російських військ. 

  • 6 лютого бійці ЗСУ підняли прапор України у селі Кринки на лівому березі Херсонської області. У населеному пункті продовжуються бої. Російська пропаганда заявляє, що Кринки перебувають під їхнім контролем. 
  • Лівобережна частина Херсонщини, за винятком невеликої території, відбитої ЗСУ, перебуває в окупації. Правобережну частину, включаючи обласний центр, ЗСУ звільнили у жовтні та листопаді 2022 року.