26 травня
Завантажити ще

Корупція у закупівлях для ЗСУ під проводом Жумаділова з проблеми перетворилася на систему – експерт

Корупція у закупівлях для ЗСУ під проводом Жумаділова з проблеми перетворилася на систему – експерт

Новостворене ДП при Міноборони, яке контролює Арсен Жумаділов, замість вирішення питання корупції під час закупівель для ЗСУ перетворилося на джерело власного збагачення самого Жумаділова і його команди. Про це пише політичний експерт Андрій Золотарьов.

«Ніколи такого не було і ось знову. Щось дивне відбувається на нових закупівлях амуніції та харчування для ЗСУ. Тема несеться у мережі. Зайвий раз доводячи, що у нас корупція із проблеми давно перетворилась на систему», - вважає він.

Як пояснює Золотарьов, від початку року тендери на все необхідне для армії, крім зброї, Міністерство оброни уповноважило проводити новостворену «Агенцію закупівель у сфері оборони» (ДП «Державний оператор тилу»).

Цю агенцію очолив «кар’єрний чиновник Арсен Жумаділов», який тепер розпоряджається мільярдними бюджетами на ЗСУ.

Перші ж тендери, що відбулися у лютому, пише експерт з посиланнями на Prozorro, вказують на те, що «Агенція Жумаділова завищує вартість лотів на харчування».

У цих тендерах на харчування на загальну суму майже 7 млрд грн «Агенція закупівель у сфері оборони» під керівництвом Жумаділова завищила вартість наборів харчування зі 120 до 139,38 гривень.

«Ніби копійки, - зазначає Золотарьов, - але через велику кількість закупок цими копійками накапує різниця у 1,5 млрд грн».

За словами експерта, у цих «копійках» на 1,5 млрд і полягають «найголовніший фокус та бізнес».

З цієї різниці агенція Жумаділова отримала 28 млн грн.

«Річ у тім, - пояснює експерт, - що на самому початку створення Агенції був закладений бізнес-механізм її фінансування: державне підприємство Жумаділова отримує комісію у розмірі 0,4% від суми кожного контракту».

«Just business», пише Золотарьов і робить висновок, що новим обіцяним підходом до оборонних закупівель у виконанні Жумаділова «можна вбачати лише зміну назви замовника: був Департамент держазакупівель Міноборони, тепер – Агенція. При цьому Департамент отримував лише зарплати, Агенція – 0,4% від суми контракту».

Ці 28 млн грн, на переконання експерта, мали б бути направлені на закупівлю харчів для ЗСУ.

«Але підуть на зарплати і премії Агенції Жумаділова. До речі, зарплата її керівного складу сягає близько 200 тис. грн на місяць», - додав він.

Новини по темі: Генштаб ЗСУ корупція