Завантажити ще

Міноборони спростило систему виплати сім'ям полонених, зниклих чи загиблих військових

Міноборони спростило систему виплати сім'ям полонених, зниклих чи загиблих військових
Фото: novynarnia.com

Уряд України ухвалив рішення внести зміни до двох постанов щодо виплат сім'ям військовослужбовців. Про це повідомило Міністерство оборони України.

- Головна мета полягала в тому, щоб позбавити родичів загиблих, зниклих військових або тих, що перебувають у полоні, від необхідності самим доводити очевидні факти. Якщо держава має відповідну інформацію, вона надаватиметься автоматично після перевірки громадян. Взаємодія з державними реєстрами створює ефективну систему, суттєво спрощуючи та прискорюючи процес виплат сім'ям, - заявила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

Тепер Міністерство оборони легко отримує доступ до держреєстрів і може використовувати електронні ресурси для оперативного визначення членів сім'ї військовослужбовців, які перебувають у полоні або зникли безвісти. Зміни також включають встановлення повного списку членів сім'ї загиблих, які мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень.

  • 25 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення про подовження виплат для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до 1 березня. Пенсіонери-переселенці також матимуть додаткові шість місяців підтримки.
  • 3 жовтня Міністерство оборони України розширило список військовослужбовців, які отримують додаткові винагороди. Збільшено виплати для поранених, інструкторів навчальних центрів, строковиків та курсантів.