Завантажити ще

Кремінь: Для бійців ЗСУ створять курси з вивчення української мови

Кремінь: Для бійців ЗСУ створять курси з вивчення української мови
Фото: mova-ombudsman.gov.ua

В Україні збираються запровадити курси для бійців Збройних сил з вивчення української мови.
Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

- Дехто з військових уже підготував свої скарги на нашу адресу, адже фіксують порушення і в столиці, і в багатьох регіонах півдня та сходу. У той же час домовилися про відкриття мовних курсів для військовослужбовців, які хочуть удосконалити свої знання та належним чином підготуватися до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою. Буду радий посприяти у питаннях створення такої мережі й в інших військових формуваннях, - зазначив Тарас Кремінь під час зустрічі із захисниками зі 150-го навчального центру командування Сил територіальної оборони ЗСУ.

Під час зустрічі з українськими захисниками Уповноважений із захисту державної мови розповів про особливості реалізації державної мовної політики, імплементацію мовного закону, діяльність секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови. Під час зустрічі також вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Крут та всіх загиблих за українську державу.

  • Раніше Кремінь відреагував на відео затримання бізнесмена Романа Гринкевича. На ньому слідчий звертався до підозрюваного російською мовою. На своїй сторінці у соцмережі Кремінь закликав правоохоронців не порушувати закони.
  • Заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-майор Володимир Коваль заявив, що у рамках програми з підвищення рівня володіння іноземними мовами військовослужбовцями ЗСУ є намір навчити бійців вільно розмовляти англійською мовою до 2025 року.