Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

МОЗ: Кріобанки не утилізуватимуть біоматеріал загиблих бійців

МОЗ: Кріобанки не утилізуватимуть біоматеріал загиблих бійців
Фото: pixabay.com

Після скандалу, що вибухнув у суспільстві, через можливе знищення біоматеріалів українських військових, які загинули на фронті, в МОЗ запевнили, що кріобанки не утилізуватимуть заморожену сперму. При цьому у відомстві пообіцяли, що відповідні законодавчі "колізії" будуть усунені. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

- Держава зацікавлена ​​у продовженні роду всіма українцями. Медицина може і має допомагати. Те, що в цьому законі не передбачено такої можливості для загиблих, це законодавча колізія, яка буде усунена в найкоротші терміни. МОЗ спільно із депутатами вже веде відповідну роботу, - заявили у відомстві.

МОЗ нагадав, що у 2024 році в Україні було введено державне фінансування допоміжних репродуктивних технологій, а березні набуде чинності закон, який дозволяє сім'ям військових безоплатно зберегти репродуктивні клітини та використовувати їх для продовження роду українських захисників.

  • Напередодні нардеп Михайло Радуцький відреагував на масові обурення українців нормами закону, який забороняє вдовам військових народжувати дітей за допомогою замороженої сперми чоловіка. Весь біоматеріал, який уже зібрали, нібито планують утилізувати навесні цього року – але парламентар запевняє, що Рада без вагань виправить цю ситуацію.
  • Верховна Рада наприкінці листопада підтримала загалом законопроект, що дозволяє українським воїнам безкоштовно зберігати свої репродуктивні клітини у кріобанках, щоб згодом можна було їх використати у разі втрати репродуктивних функцій. Цей закон набуде чинності 22 березня 2024 року.
  • У пункті 3 передкінцевих та перехідних положень закону нардепи додали таку норму: "У разі загибелі або визнання померлою в установленому порядку особи, репродуктивні клітини якої зберігаються, їх зберігання припиняється з подальшою утилізацією".