21 грудня
Завантажити ще

Факт. Як вибрати корм для котів

Факт. Як вибрати корм для котів
Фото: Florian Bollmann із сайту Pixabay

Часто котовласникам доводиться чути закиди в тому, що вони «надто балують» своїх вихованців: купують їм готовий корм та іграшки, ретельно вибирають пісок для туалету і витрачають купу грошей на щеплення. Куди легше кинути коту шматок з людського столу, мовляв, якщо голодний – з'їсть усе, що дадуть… На щастя, таке ставлення до мурликів поступово сходить нанівець: господарі розуміють, що шматок з їхньої тарілки може стати для Мурзика чи Мусеньки фатальним, тому ретельно вибирають. корми для котів у спеціальних магазинах, не слухаючи дилетантів і покладаючись лише на здоровий глузд.

Що головне в кормах для котів

Якщо ми ставимося до котів як до молодших братів, то розуміємо, що в їхній їжі головне те саме, що і для наших дітей: сталість і збалансованість. Годувати котиків потрібно кілька разів на день потроху, і харчування має бути різноманітним, але з огляду на специфіку котячого організму.

Специфіка в тому, що коти, як колишні хижаки, отримують поживні речовини тільки з продуктів тваринного походження. Котів-вегетаріанців не існує у природі. Але й жити на одному м'ясі наші пухнасті хижаки не можуть: їх «видобуток» має містити:

  • багато білків;
  • помірна кількість жиру;
  • мінімальна кількість вуглеводів;
  • поживні речовини (вітаміни, мінерали, жирні кислоти та амінокислоти).

Плюс, звичайно, достатня кількість води.

Зазвичай котовласники ламають голову над питанням «Який корм для котів краще: сухий чи вологий?» Відповідь на це питання дасть ветеринар: все залежить від віку кішки, її особливостей та стану здоров'я. Корм для літніх котів суттєво відрізняє від корму для кошенят, вагітні кішки харчуються інакше, ніж стерилізовані коти тощо.

Які бувають корми для котів

Всі корми для котів діляться на три види, які різняться за вмістом води, рівнем білка, калорійністю, смаковими якостями та засвоюваністю:

  • сухі корми;
  • напіввологі;
  • консервовані.

Також кожна лінійка кормів може мати кілька підвидів:

  • для дорослих котів (Adult) та кошенят (Kittens),
  • для котів із чутливим травленням (Sensitive),
  • для стерилізованих котів (Sterilized),
  • для підтримки сечовидільної системи котів (Urinary Health),
  • з ефектом виведення вовни (Hairball Control) тощо.

Сухі корми недорогі та зручні для зберігання. Вони містять 4-10% води. Під час виготовлення суміш інгредієнтів об'єднують та екструдують. Шматочки сухого корму покривають підсилювачами смаку, наприклад тваринним жиром. Тому коти мчать до пакету із сухим кормом з іншого кінця будинку. Але часто коти забраковують сухий корм, і за наявності вибору між ним та вологим віддають перевагу останньому. Якщо власник вибрав сухий корм для тварини, то поруч завжди має бути миска з водою.

Напіввологі корми для котів складаються в основному з м'яса та субпродуктів, вміст води в них близько 30%. Туди додаються соєвий шрот, крупи, побічні продукти зерна та консерванти. Такий корм коштує трохи дорожче за сухий, але при цьому менш зручний, так як при відкритті упаковки він може швидко висохнути або згіркнути.

Консервовані корми для котів містять не менше 75% води, мають тривалий термін зберігання та можу тривалий час зберігатися у відкритому вигляді у холодильнику. Якщо котик віддає перевагу консервованим кормам, то йому не треба додатково пропонувати воду. Однак є нюанс: такі корми можуть бути не зовсім повноцінними щодо поживності, і коти проситимуть ще й ще. Оскільки консервовані корми для котів коштують дорожче за свої сухі та напіввологі аналоги, власникам тварин потрібно ретельно вибирати баночки, вивчаючи харчову цінність корму, інакше котячі сніданки та обіду сильно вдарять по бюджету.

У будь-якому випадку останнє слово на вибір корму залишається за котом: що йому сподобається, те й купуйте.

Чого треба уникати у кормах для котів

Чому ветеринари не рекомендують годувати вихованців шматками з людського столу? Ми готуємо собі їжу, використовуючи різні олії, приправи, спеції, добавки, любимо поласувати маринованими овочами, перекусити шоколадкою або печивом. Шматочки нашої їжі можуть вплинути на шлунково-кишкову систему тварини, викликати отруєння та алергію. І навіть якщо котик відкусив від огірка, чим викликав розчулення господарів, це не означає, що треба пропонувати йому огірки постійно. Неприємні для котячого організму речовини можуть накопичуватися, згодом призводячи до розладу здоров'я. Можна запропонувати хвостатому шматочок рибки або птиці, але краще зупинитися на спеціальних кормах для котів, які підходять йому краще курячої ніжки, напханою на фабриці стимуляторами росту або іншою «хімією». А постійне годування кота рибою може призвести до сечокам'яної хвороби тварини.

Також не варто пропонувати котам:

  • бобові продукти - вони впливають на роботу серця тварини;
  • сире м'ясо - у них можуть бути паразити або бактерії;
  • «екзотичні» продукти – наприклад, фрукти, сочевицю, цибулю, часник, родзинки, шоколад, макарони.

Готові корми для котів сьогодні можна легко вибрати як на магазинних полицях, так і в інтернет-магазинах https://club4paws.ua/category/koti/goduvannia. В останньому випадку навіть краще: можна спокійно вивчити склад продукту, його калорійність та поживність, розрахувати норму на одне годування, підібрати специфічний раціон і навіть отримати онлайн-консультацію досвідчених продавців, які допоможуть підібрати найкращий корм для вашого улюбленця.