Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Ляшко розповів, як Україна готується до можливої ​​пандемії "хвороби X"

Ляшко розповів, як Україна готується до можливої ​​пандемії
Фото: t.me/mozofficial

Україна готується до пандемій інфекційних хвороб, зокрема, "хвороби Х". Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, якого цитує пресслужба відомства.

- Особливо важлива оперативна розробка високоякісних діагностичних, терапевтичних засобів та вакцин. Йдеться про 100 днів у разі наступної епідемії, - розповів він.

Ляшко підкреслив, що система охорони здоров'я України готова до викликів епідемій завдяки трьом ключовим компонентам: кадровому потенціалу, сильній лабораторній мережі та глобальному партнерству.

Він зазначив, що за останні 5 років понад 160 фахівців пройшли навчання з польової епідеміології, а кількість інтернів у галузі епідеміології зростає щороку. Для протидії загрозі антибіотикорезистентності за останні 2,5 роки кількість бактеріологічних лабораторій в Україні збільшилася практично вдвічі і посилено дозорний епіднагляд за антимікробною резистентністю, включаючи поранених під час війни.

"Хвороба X" - найменування теоретичного невідомого патогена, здатного викликати епідемію або пандемію. Термін прийнято ВООЗ у лютому 2018 року.

  • ВООЗ закликала готуватись до можливої ​​появи "хвороби Х". Згідно з прогнозами ВООЗ, ця невідома хвороба становить у 20 разів більшу загрозу, ніж коронавірус.
  • KP.UA писала, що відомо про «Хворобу Х», про яку зараз говорить ВООЗ.