Вчені з Космічного центру Джонсона в Х'юстоні успішно відкрили зразки з астероїда Бенну, зібрані місією Осіріс-Рекс. Раніше проблемні кріплення, що заважали вилученню зразків, успішно видалено. Про це пише The Guardian.
Після чотирьох місяців очікування та зусиль, контейнер із матеріалами з астероїду благополучно приземлився у пустелі штату Юта. Зразки, віком 4,6 мільярда років, є цінним науковим артефактом, що містить ключову інформацію про формування нашої сонячної системи.
Команда дослідників створила спеціальні інструменти з особливого виду хірургічної немагнітної нержавіючої сталі. Ці інструменти використовувалися для розтину головки пробовідбірника без ризику забруднення зразків земним повітрям. За заявою NASA, тепер зразок вагою 9 унцій буде аналізований.
Минулого року Ешлі Кінг з лондонського Музею природної історії зазначила, що зібрані зразки з астероїда є одними з найдавніших матеріалів у нашій сонячній системі. Вона наголосила, що ці зразки можуть розповісти нам про складові інгредієнти, з яких формувалися планети, включаючи Землю.
Космічний корабель зібрав зразок з астероїда Бенну, який являє собою космічний камінь із ранніх етапів формування Сонячної системи. Зразок був поміщений у контейнер та відправлений у бік Землі. В даний час космічний корабель прямує до астероїда на ім'я Апофіс.
Астрономи раніше турбувалися про можливість зіткнення Апофісу з Землею, але з часом ці побоювання зменшилися. Вчені тепер очікують, що в 2029 році Апофіс пройде повз Землю ближче, ніж будь-який інший об'єкт подібного розміру