Завантажити ще

Росіяни вдарили по драмтеатру в Чернігові ракетою, яка має американські комплектуючі, - НАЗК

Росіяни вдарили по драмтеатру в Чернігові ракетою, яка має американські комплектуючі, - НАЗК
Фото: REUTERS

У російській ракеті, якою окупанти вдарили по центру Чернігова у серпні минулого року, знайшли іноземні компоненти зі США. Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

Росіяни використали крилату ракету "Іскандер-К" для удару по центру Чернігова 19 серпня минулого року. Фахівцям удалося встановити чотири нові компоненти з блоку глобальної навігаційної супутникової системи СН-99 крилатої ракети 9М727 "Іскандер-К", яка вбила сімох людей, зокрема шестирічну дівчинку. Ще понад 150 осіб тоді постраждало.

- Крім того, експерти визначили, що ракета була виготовлена не раніше березня 2023 року, а значить, цілком ймовірно, що ці компоненти були поставлені агресорові вже після початку широкомасштабного вторгнення РФ до України. Іноземні технології та компоненти не можуть продовжувати ставати частиною зброї агресорів, яка вбиває цивільне населення по всьому світу, - йдеться у повідомленні.

У НАЗК додали, що світ має об'єднатися навколо нерозповсюдження своїх технологій до таких терористичних режимів, як РФ. Бо від цього, зазначили в агентстві, залежать глобальний мир та безпека.

  • Під час обстрілу історичного центру Чернігова 19 серпня 2023 року ракета влучила в обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Шевченка, який є пам'яткою архітектури місцевого значення. Також пошкоджено пам'ятку архітектури національного значення П'ятницьку церкву. 
  • 19 січня окупанти вкотре обстріляли Херсон. У Дніпровському районі росіяни вдарили по житлових будинках. Через обстріл у власній квартирі загинула 50-річна жінка, крім того, осколкові поранення отримав 16-річний юнак.