Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Україна уникає техногенних катастроф завдяки СБУ, - політолог

Україна уникає техногенних катастроф завдяки СБУ, - політолог

Те, що Україні вдається уникати техногенних катастроф, – заслуга СБУ, яка кожного тижня затримує російських диверсантів та коригувальників вогню. Про це пише політолог Тарас Загородній.

«У самій Росії постійно стаються диверсії на залізниці, складах та нафтобазах – це наші вдалі спецоперації. РФ аналогічними досягненнями похвалитись не може», - акцентує експерт.

Політолог згадує про "вагнерівця", якого днями затримала СБУ, коли він встановлював GPS-трекери на опори ліній електропередач, що живлять київську агломерацію. «Якби диверсантові вдалося встановити маячки на енергооб’єкти, це призвело б до значних людських жертв, а збитки сягали б мільйонів доларів. Не виключено, що  столиця опинилась би на межі блекауту. Примітно, що диверсанта для цієї мети закидали через кордон. Про що це свідчить? Російські мережі агентів, які були в Україні на початку війни, вже "зачищені". Наразі для диверсій ГРУ змушене закидати диверсантів із-за кордону», - вважає Загородній.

«Нині СБУ розслідує більше 100 кримінальних справ щодо створення терористичних груп чи організацій і понад 50 – щодо диверсій. За кожною справою - випереджені теракт чи обстріл. 233 навідники чекають на судовий вирок. 82 зрадники вже відбувають тривалі терміни ув’язнення», - наводить статистику експерт.

Раніше стало відомо, що СБУ затримала «вагнерівця», якого російська воєнна розвідка «закинула» до України для підготовки ракетних ударів по енергетиці столиці.

Новини по темі: СБУ