Завантажити ще

В Україні уперше зробили операцію зі збільшення грудної клітки дитині

В Україні уперше зробили операцію зі збільшення грудної клітки дитині
Фото: facebook.com/radutskyy

В Україні провели першу операцію зі збільшення об’єму грудної клітки. Про це повідомили народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький та лікарня «Охматдит».

- У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» вперше в Україні провели хірургічне втручання на грудній клітці дитині з асфіктичною торакальною дистрофією. Під час двох операцій медикам вдалося збільшити об’єм грудної клітки – наразі дитина тренується дихати самостійно, - написав Радуцький у своєму фейсбуці.

Немовля прооперували двічі - у 1,5 місяця та у 2,5 місяці. Хлопчик народився з рідкісним синдромом - асфіктична торакальна дистрофія (Jeune’s syndrome) та не міг повноцінно дихати. Це трапляється не частіше 1 разу на 130 тисяч новонароджених. 

- Такі діти народжуються з маленькою грудною кліткою: вона має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень, що не дає дитині нормально дихати. У віці до одного року діти з таким симптомом можуть померти від дихальної недостатності, пневмонії або стають залежними від апаратів штучного дихання, - додав Радуцький.

Команда хірургів з’єднала ребра спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше, за рахунок чого збільшується об’єм грудної клітки. Нині у дитини загоїлися післяопераційні рани, об’єм грудної клітки збільшився, хлопчик тренується самостійно дихати.

Хірургічний спосіб лікування у 1995 році запропонував американський хірург Терренс Девіс. Такі втручання є рідкісними й проводились лише у кількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії. Пацієнт «Охматдиту» - наймолодший з тих, про кого писали в медичній літературі.