14 червня
Завантажити ще

У «Тузлівських лиманах» через голод можуть загинути декілька десятків перелітних птахів

У «Тузлівських лиманах» через голод можуть загинути декілька десятків перелітних птахів
Фото: Іван Русєв/Facebook

На Одещині деякі птахи не змогли полетіти до теплих країн через сильний шторм. Про це повідомив співробітник національного природного парку "Тузловські лимани" Іван Русєв.  

- У зимовий період під час війни два десятки крихких світлокрилих крачок опинилися в полоні шторму. У цю пору року їхні сім'ї зазвичай перебувають в Африці, але близько двадцяти птахів виявилися "застряглими" на Тузловських лиманах через негоду, - розповів він.

Через складні погодні умови птахам добувати їжу - переважно комах - стає вкрай складно. Вони змушені сідати на берег у пошуках їжі, такої як мотиль, але навіть цей спосіб стає недоступним через морози.

Через зміни у кліматі, включаючи невелике похолодання у грудні, та вплив війни з Росією у національному парку залишилися "дезорієнтовані" птахи. Деякі з них залишаються зимувати на лиманах, але ускладнені умови харчування, спричинені холодом, негативно впливають на їх добробут.

  • 8 січня в Ірпені рятувальники витягли з замерзлої водойми лебедя, чиї лапи застрягли в льоду. Птах, що мешкав на набережній, опинився в крижаному полоні через швидке настання морозів.
  • 30 грудня під час перевірки скель біля острова Гротто, неподалік Галіндеза, де знаходиться українська антарктична станція імені академіка Вернадського, полярники виявили молодняк домініканських мартинів та полярних крячків.
  • 18 грудня харківський екопарк надав притулок водоплавним птахам з усіх куточків Харківської області – лебедям, качкам, гусям, водоплавним курочкам, які не змогли полетіти на південь.

Фото
Фото
10 Сiчня14:22
Новини по темі: Зима Птахи одеська область