12 червня
Завантажити ще

NASA перенесло місячну місію "Артеміда" на тлі невдачі посадкового модуля Peregrine

NASA перенесло місячну місію
Фото: nasa.gov

NASA перенесло місячну місію "Артеміда" на тлі невдачі із запуском приватного американського місячного посадкового модуля Peregrine. Про це йдеться на сайті Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору.

NASA тепер планує пілотовану місію навколо Місяця Artemis II не на кінець 2024 року, а на вересень 2025-го. Вересень 2026 року – дата для Artemis III, у ході неї планується висадити астронавтів поблизу Південного полюса Місяця. Місія Artemis IV, яка передбачає доставку житлового модуля на місячну орбітальну станцію Lunar Gateway, запланована на 2028 рік.

- Для безпечного виконання цих місій керівники агентств коригують графіки Artemis II та Artemis III, щоб дати командам можливість впоратися з проблемами, пов'язаними з новими розробками, операціями та інтеграцією, - йдеться у пресрелізі.

Адміністратор NASA Білл Нельсон зазначив, що безпека астронавтів є основним пріоритетом.

У NASA очікують, що місія "Артеміда" поверне людину на Місяць вперше з 1972 року після закінчення програми «Аполлон», закладе основу для довгострокових наукових досліджень на Місяці та підготує людські експедиції на Марс. У місії задіяні приватні компанії SpaceX та Axiom Space.

  • 8 січня з мису Канаверал у США запустили перший американський приватний місячний посадковий модуль Peregrine. 9 січня компанія Astrobotic Technology повідомила, що корабель не зможе приземлитися на поверхні Місяця 23 лютого через витік палива.