Завантажити ще

У Києві оштрафували таксиста за відмову розмовляти українською мовою

У Києві оштрафували таксиста за відмову розмовляти українською мовою
Фото: pixabay.com

У Києві таксиста оштрафували на 3,4 тисячі гривень за відмову обслуговувати пасажирок українською мовою. Про це повідомила пресслужба мовного омбудсмена.

- Штраф поки не сплачено, але я хочу запевнити громадян України, що ми активно працюємо з кожним випадком. Якщо порушення підтверджуються, ми готові використати всі передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення заходи, – заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень.

У 2023 році кількість звернень громадян до Уповноваженого з питань порушення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" збільшилася на 30% порівняно з 2022 роком, досягнувши позначки 3692 звернення, у той час як у 2022 році було зареєстровано 2846 звернень.

  • 5 січня пропагандистський телеграм-канал «Цифрова армія Росії» поширив фейк про те, що у Житомирі жінка поскаржилася на водія таксі з проблемами слуху, який відмовився спілкуватися українською мовою. Компанія Bolt згодом підтвердила, що ця історія була вигадана.
  • 1 червня 2023 року депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський відмовився відповідати на вітання "Слава Україні" та відмовився розмовляти українською мовою під час виступу на телеканалі «Київ».