21 червня
Завантажити ще

Вчені з'ясували, що Уран і Нептун мають однакові відтінки зеленувато-синього кольору.

Вчені з'ясували, що Уран і Нептун мають однакові відтінки зеленувато-синього кольору.
Фото: Оксфордський університет

Вчені стверджують, що наші уявлення про кольори планет Нептун та Уран були помилковими. Як пояснюють британські астрономи, обидві планети мають відтінки зеленувато-синього кольору, які відрізняються лише "глибиною". Про це свідчать результати дослідження вчених із Оксфордського університету, передає ВВС.

На знімках космічної місії 1980-х Нептун мав насичений синій колір, а Уран — зелений. Тоді і з'явилося уявлення про те, які кольори цих планет. Але нове дослідження показало, що дві крижані планети-гіганти мають однакові відтінки зеленувато-синього кольору. З'ясувалося, що ранні зображення Нептуна були покращені, щоб показати деталі атмосфери планети, що змінило її справжній колір.

- Вчені зробили те, що, я думаю, кожен робив зі знімками в Instagram - підправили кольори, - сказала професор Кетрін Хейманс, професор астрофізики Единбурзького університету. - Вони підкреслили синій колір лише для того, щоб показати особливості, які можна побачити в атмосфері Нептуна, і саме тому зображення виглядає дуже синім, але насправді Нептун дуже схожий на Уран.

Відтінки Нептуна та Урану. Фото: University of Oxford

Відтінки Нептуна та Урану. Фото: University of Oxford

За словами професора Патріка Ірвіна з Оксфордського університету, який керував дослідженням, астрономам давно відомо, що більшість сучасних зображень двох планет неточно відображають їхні справжні кольори. Вчені пояснюють, що невеликі редагування у зображеннях планет - це звичайна практика.

Також у ході дослідження вчені з'ясували, чому Уран змінює колір у різну пору року: планета виглядає більш зеленою влітку та взимку, коли її полярні області спрямовані до Землі та Сонця. За допомогою комп'ютерної моделі команда дійшла висновку, що це пов'язано з утворенням серпанку із замерзлих частинок метану, що розсіює світло над полюсом, зверненим до Сонця.

 

Новини по темі: Космос планета вчені