Завантажити ще

Лубінець попросив роз’яснень від митників щодо вимог документів у багатодітних батьків та людей з інвалідністю

Лубінець попросив роз’яснень від митників щодо вимог документів у багатодітних батьків та людей з інвалідністю
Фото: кадр з відео t.me/dmytro_lubinetzs/4619

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець просить Держприкордонслужбу надати інформацію щодо документів, які вимагають працівники ДПСУ в громадян для перетину кордону, а також правові підстави такої вимоги. Про це Лубінець повідомив у своєму телеграм-каналі.

За його словами, 31 грудня на різних пунктах пропуску утворилися величезні черги.  Деякі люди стояли понад добу. Причина черг - посилення контролю громадян, які бажають виїхати за кордон.

- Окрім цього, як пишуть медіа, прикордонники посилено перевіряють документи в осіб з інвалідністю та тих, хто їх супроводжує, багатодітних батьків, людей, які їдуть за системою «Шлях».
А також вимагають військово-облікові документи із записом про відстрочку від мобілізації! – написав Лубінець.

Він додав, що за даними ДПСУ, це пов’язано із великою кількістю випадків підробки документів. І наголосив, що направив термінового листа до служби з вимогою надати інформацію щодо документів, які вимагають працівники ДПСУ у людей.

- Адже ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачає законодавство. Також державні органи та їх посадові особи зобов'язані діяти у межах своїх повноважень та відповідно до Конституції й законів України… Сподіваюся, що цю ситуацію вдасться вирішити, а права людини та громадянина не будуть порушені! - написав Лубінець.

Раніше представник Держприкордонслужби Андрій Демченко підтвердив права прикордонників  вимагати у багатодітних батьків витяг із протоколу ТЦК або запис про відстрочку у військово-облікових документах. Він пояснив, що це пов'язано з фактами підробки документів, що почастішали.