Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
22 квiтня
Завантажити ще

Прикордонники спростували закриття кордону для чоловіків з інвалідністю

Прикордонники спростували закриття кордону для чоловіків з інвалідністю
Фото: т.ме/ДПСУкр

У Державній прикордонній службі України запевнили, що правила перетину кордону для людей з інвалідністю 3 групи не змінювалися. А інформація, яка поширилась у мережі про заборону виїзду для таких осіб, є фейком. Про це повідомив Центр протидії інформації.

- У мережі поширюється інформація про те, що нібито прикордонники перестали випускати чоловіків із 3-ю групою інвалідності за кордон, а також тих, хто їх супроводжує. Крім цього, нібито посилився контроль документів для тих, хто виїжджає за системою «Шлях». Насправді інформація, що поширюється, не відповідає дійсності. Правила перетину кордонів для людей з інвалідністю 3 групи не змінювалися, – розповіли у Центрі.

При цьому у відомстві зазначили, що прикордонники залишають за собою право ретельної перевірки умов виїзду та чіткого дотримання законодавства. За даними ДПСУ, лише з початку року на кордоні було відмовлено у виїзді майже 50 тисячам громадян України, які не підпадали під умови пропуску, а також викрито 3 тисячі підроблених документів.

Виїзд військовозобов'язаних чоловіків з України під час воєнного стану заборонено. Але є низка винятків. Зокрема, для людей з інвалідністю та їх супроводжуючих. За інформацією Державної прикордонної служби, щодня з України виїжджає близько шести тисяч військовозобов'язаних чоловіків.