Повномасштабна війна не дає розслабитися вже два роки, постійні стреси вичавлюють з нас сили, відпочити на свята ми теж до ладу не зможемо, адже в понеділок, 1 січня, – більшості з нас знову на роботу. Де взяти сили, як увійти у новий рік відновленим, коли можливості “перезавантажитися” вже немає? Дійовими порадами з KP.UA поділилася психолог Анастасія Карченкова.
✅Замість “новорічні свята – це час для відпочинку” знайдіть нові варіанти відповідей на запитання “Чим для мене важливі новорічні свята?”.
Можливо, це привід поспілкуватися із близькими, рідними, друзями?
Чи час, коли можна побалувати себе улюбленою стравою та дозволити собі те, що раніше було під забороною?
Можна згадати дитячу віру в те, що чудеса трапляються, та загадати бажання на Новий рік.
Є різні сенси свята, які доступні для реалізації. Фокусування на нових сенсах новорічних свят допоможе мозку перезавантажитись.
✅Так, цей рік був зовсім непростим, але щось у ньому було й гарне. За які події та враження йому можна подякувати? Може, за можливість врятувати улюблену кімнатну рослину? Чи в особистій колекції з'явився новий цікавий фільм? Що нам вдалося в році, що минає, за які моменти ми можемо сказати йому “Спасибі!”?
Хай це буде навіть якась незначна дрібниця – але вона принесе приємні спогади.
✅Достатньо буде трьох простих завдань. Виконайте те, що вам під силу, щоб отримати відчуття “легкого завершення” року.
Приклади простих цілей: витерти підвіконня, викинути/віддати стару річ, розморозити холодильник, зробити прибирання.
Можна вибрати мету складніше – пофарбувати стільницю, намалювати картину, довязати светр.
✅Похід у перукарню дозволить відчути себе красивішою та отримати задоволення від відображення у дзеркалі.
Не зайвим буде освіжити манікюр, сходити до масажиста або просто одягнути гарну сукню.
✅Можливо, це буде нова скатертина на новорічний стіл, нова підставка для мила. Важливо, щоб річ дарувала відчуття "нового", постійно перебуваючи перед очима.
Якщо досі не нарядили ялинку, щоб відчути свято, купіть хоча б гірлянду або різнокольоровий нічник. Розставте по квартирі приємні дрібниці на кшталт фігурок ангелів чи сніжинок.
✅Або просто новий хороший фільм, який принесе вам задоволення.
Новорічні мультфільми та фільми минулих років також подарують позитивні емоції. Сімейний перегляд “Одного вдома” або будь-яких різдвяних історій створить теплу святкову атмосферу, особливо якщо дивитися їх у родинному колі.
✅Це може бути щось як просте, так і об'ємне/важливе. Суть у тому, щоб створити позитивне очікування наступного року. Це дозволить відчути рік як бажаний, корисний і стане фундаментом для можливості прожити його щасливо!
✅Це особливо важливо для тих, кому доводиться працювати з дому. Виходьте частіше надвір, зустрічайтеся з друзями, гуляйте наодинці. Навіть звичайний вихід до супермаркету допомагає мозку перезавантажитися. Що вже казати про більш серйозні вилазки.