Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Кабмін подовжив на два роки перебування полярників на станції «Академік Вернадський»

Кабмін подовжив на два роки перебування полярників на станції «Академік Вернадський»
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Україна продовжить свої дослідження в Антарктиді, забезпечивши безперебійну роботу станції "Академік Вернадський" та криголаму "Ноосфера". Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

– Уряд ухвалив рішення подовжити дію державної цільової науково-технічної програми досліджень в Антарктиді до 2025 року, – йдеться у повідомленні.

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий наголосив, що навіть в умовах повномасштабної війни країна не має права призупиняти антарктичну програму. Він зазначив, що це пов'язано не лише із захистом інвестицій, вкладених Україною у дослідження Антарктики за 28 років, але й з тим, що відновлення програми вимагатиме значно більших витрат, ніж підтримка поточних експедицій.

Дикий підкреслив, що Україна проводить дослідження в Антарктиді з 1996 року, починаючи з отримання станції "Фарадей" від Великобританії, яку наразі називають "Академік Вернадський". Протягом цих років країна розвивала свою наукову програму та зберігала унікальні дані, такі як спостереження за погодою з 1947 року, магнітним полем Землі з 1954 року та рівнем озону в атмосфері з 1957 року.

Присутність в Антарктиді допоможе Україні приєднуватись до світових дослідницьких проєктів та розвивати науку на глобальному рівні. Україна бере участь у багатьох міжнародних ініціативах, і це важливо як для престижу країни на світовій арені, так і для мотивації українських вчених залишатися в Україні.

Він також зазначив, що дані, отримані українськими вченими, відіграють важливу роль у розумінні змін клімату та динаміки Антарктики. Директор наголосив, що ці відомості є цінним внеском українських вчених у загальне благо людства. Нещодавні відкриття українських наукових досліджень у співпраці з іноземними колегами щодо причин локального танення льодовиків в Антарктиді та температурних рекордів у районі "Вернадського" підкреслююють важливість продовження дослідницької роботи в цьому регіоні.

24 грудня на станції "Академік Вернадський" полярники поставили та прикрасили штучну ялинку.