21 листопада
Завантажити ще

Благодійні організації Великобританії б’ють на сполох через те, що українці стають жертвами візових афер

Благодійні організації Великобританії б’ють на сполох через те, що українці стають жертвами візових афер
Фото: REUTERS/Kai Pfaffenbach​

У Великобританії реєструють випадки візового обману, внаслідок якого українські біженці потрапляють під вплив шахраїв. Як повідомляє The Independent з посиланням на представників благодійних організацій,  українців обдурюють, вимагаючи сотні фунтів стерлінгів за листи з "дозволом на виїзд" до Великої Британії та фальшиві британські візи.

Організація Settled повідомила, що наразі фіксується по одному-п'ять випадків обману щотижня. Підроблені візи часто не виявляються відразу, що дозволяє українцям подорожувати, але при перетині кордону документи визнаються недійсними.

Деякі постраждалі вже визнані нелегальними мігрантами. Їх позбавили паспортів. Однак у деяких випадках прикордонники все частіше видають українським жертвам шахрайства безкоштовні шестимісячні візи. Проте деякі з них залишаються без доступу до житла та пільг через відмову місцевих рад і служб зайнятості визнати їхні права.

Міністерство внутрішніх справ Британії стверджує, що постійно працює над виявленням та запобіганням подібним випадкам шахрайства. Settled закликає МВС надати чіткі інструкції співробітникам прикордонної служби щодо видачі тимчасових віз обдуреним українцям та спілкуватися активніше для забезпечення визнання їхніх прав.

Організація "Опора" також часто отримує повідомлення від українців, що стали жертвами візових афер. За словами виконавчого директора організації Стена Бенеша, "можна з упевненістю сказати, що щотижня ми отримуємо два-три повідомлення від людей, які опинилися в такій ситуації".

Крім того, шахраї часто пропонують біженцям в’їжджати до Британії через Ірландію, оскільки українці не завжди розуміють, що Ірландія не є частиною Великої Британії.

Британський Червоний Хрест повідомив про випадки, коли британці пропонують українським сім'ям оплатити поїздку до Великої Британії з пропозицією роботи, але після прибуття виявляється, що умови працевлаштування відрізняються від домовленостей.

Новини по темі: Великобританія біженці