В Національному агентству з питань запобігання корупції вирішили переглянути підхід до перевірки декларацій топ-посадовців. Тепер вони будуть залучати в цей процес штучний інтелект. Про це повідомила пресслужба НАЗК з посиланням на слова заступника голови агентства Артема Ситника.
Повідомляється, що раніше агентство регулярно перевіряло декларації високопосадовців, однак більшість з них, зокрема президента, міністрів, депутатів і суддів, залишалася поза системним контролем. Понад 99% декларацій не проходили обов'язковий системний контроль, зазначили в агентстві.
Очікується, що з запровадженням нововведень всі декларації будуть оцінюватися з точки зору ризиків. Ті, які мають найменший рівень ризику, піддаються автоматизованій перевірці за допомогою штучного інтелекту. Цей механізм включає порівняння даних декларацій з іншими реєстрами, застосування різних аналітичних "формул" для виявлення можливих порушень, таких як незаконне збагачення чи наявність невиправданих активів.
Отримання довідки про автоперевірку не гарантує повної перевірки декларації, але свідчить про мінімальний рівень ризику, наголосили в НАЗК. Прогнозується, що перевірці ШІ буде піддана приблизно третина декларацій.
Артем Ситник підкреслив, що якщо з'являться нові факти або надійде відповідне звернення, агентство може повернутися до декларацій для додаткового аналізу. З решти 70% декларацій будуть відібрані для повної перевірки ті, які мають найвищий рейтинг ризику.
Сутність нововведень полягає в тому, що вони повністю виключають можливість людського втручання в процеси автоматичної перевірки та автоматичного розподілу завдань. Все це виконується програмними засобами та заходами захисту від зовнішніх впливів.
Раніше мільярдер, відомий бізнесмен і засновник Microsoft Білл Гейтс заявив що використанні ШІ дозволить зменшити робочий тиждень для людей до 3 днів.