Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

ДПСУ: Щодня з України виїжджають близько 6 тисяч чоловіків призовного віку

ДПСУ: Щодня з України виїжджають близько 6 тисяч чоловіків призовного віку
Фото: Суспильне

За словами представника української Держприкордонслужби Ігоря Матвійчука, через західний кордон України – починаючи від прикордонних пунктів поряд із Польщею, Словаччиною, Угорщиною та до Румунії й Молдови – щодня виїжджає близько 6 тисяч чоловіків призовного віку. Про це голова відділу організації прикордонного контролю Західного територіального управління ДПСУ розповів на пресконференції, передає кореспондент "Суспільного".

За його словами, почастішали випадки, коли чоловіки призовного віку одружуються з багатодітними матерями, щоб отримати підставу для виїзду. Матвійчук згадав і про випадок, коли у документах було змінено стать з чоловічої на жіночу – але ознак або офіційних підтверджень гендерного переходу в громадянина не було. Крім того, дедалі більше виїжджає громадян, які супроводжують людей з інвалідністю. Представник прикордонної служби сказав, що у законодавстві є лазівка, що дозволяє при поверненні людини з обмеженими можливостями вже іншій особі виїхати з нею наступного разу.

- У законодавстві не деталізована можливість контролю за особою, яка супроводжує особу з інвалідністю. Тобто одну особу з інвалідністю можуть супроводжувати у різний час різні люди на підставі акта встановлення факту догляду, який видається будь-кому, - він не захищений, його можна підробити. Отже, з однією особою з інвалідністю можуть виїхати кілька людей, а перевірити, чи повернулися попередні, неможливо. Ця система потребує вдосконалення. Міністерство соціальної політики має врегулювати це питання, – зазначив він.

За даними ДПСУ, за минулий тиждень західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули 496 тисяч осіб та 124 автомобілі. Рівень пасажиропотоку порівняно з попереднім тижнем зріс на 18%, а оформлених транспортних засобів — на 12%. При цьому за спробу нелегального перетину кордону було затримано 83 правопорушники. 70 із них намагалися подолати державний кордон поза пунктами пропуску, ще 13 осіб спробували незаконно перетнути кордон у пунктах пропуску. Ще понад 350 осіб за тиждень отримали відмову у виїзді через відсутність законних підстав.