18 червня
Завантажити ще

У додатку "Дія" з'явиться інтерактивна карта укриттів

У додатку
Фото: nikvesti.com

У додатку "Дія" з'явиться інтерактивна карта укриттів, на якій кожен українець зможе переглянути найближче розташування укриття. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Інтерфакс-Україна.

- Уряд має намір уточнити вимоги до облаштування укриттів та бомбосховищ. Це норми пішохідної доступності, чіткий облік укриттів державою, громадами та підприємствами, акумулювання даних в інформаційній системі, за яку є відповідальною ДСНС, — сказав він.

Шмигаль розповів, що завдяки новій функції українцям надано можливість оцінити стан укриттів та у разі незадоволеності чи виявлення проблем направити скаргу чи пропозицію. Схожа система вже діє у рамках ініціативи "Пункти незламності".

14 грудня під час атаки Росії на Київ сторож не дозволив двом дітям увійти в укриття через наявність собаки з ними. Пізніше, коли діти намагалися добігти до іншого укриття, ракета була збита над їхніми головами.

Крім того, укриття у дитсадках під час роботи закладів працюють лише для дітей та їхніх вихователів.

В Україні вже відкрито понад 2000 "Пунктів незламності" у різних областях, і цей процес триває. Ці місця надають можливість людям зігрітися та зарядити свої мобільні телефони. Вони функціонують на базі управлінь Державної служби з надзвичайних ситуацій, вокзалів, сільських та міських рад, обласних адміністрацій, старостатів, шкіл та дитячих садків. Також є мобільні пункти обігріву.