13 липня
Завантажити ще

У Київраді розказали, чи можливе закриття мосту Метро та при яких умовах це станеться (ОНОВЛЕНО)

У Київраді розказали, чи можливе закриття мосту Метро та при яких умовах це станеться (ОНОВЛЕНО)
Фото: Лиля Гончарук/suspilne.media

У Києві можливе часткове припинення руху червоної гілки метрополітену. Про це голова постійної комісії Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрій Вітренко повідомив  у ході телемарафону, пише РБК-Україна.

За його словами, міст Метро перебуває в аварійному стані протягом не менше двох років, проте лише цього року в бюджеті виділили кошти на капітальний ремонт. Якщо результати експертизи підтвердять аварійний стан моста, можливо, доведеться закрити його для руху. Відведені кошти на розробку проєктно-кошторисної документації та пошукові роботи.

Голова комісії зауважив, що такий сценарій є майже катастрофічним для Києва, де вже не вистачає достатньої кількості мостів для транспортного сполучення.

- Це стратегічні об'єкти для пересування не лише громадян. У нас в країні воєнний стан, який пов'язаний з певними обмеженнями й необхідністю ресурсного забезпечення діяльності Сил оборони. Тому це страшна подія, яка може статися будь-якої миті, - наголосив Вітренко.

Проте у КМДА запевнили, що заплановане на наступний рік виконання робіт із підсилення опор мосту Метро не вплине на роботу метрополітену.

- Закликаємо не вірити брехливій інформації анонімних Telegram-каналів. На сьогодні розробляється проєктна документація щодо підсилення опор мосту. Уже наступного року заплановано виконання цих робіт. Наголошую, на роботу метрополітену виконання робіт не вплине. "Червона" гілка метро працюватиме в штатному режимі,– підкреслив директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор.

Раніше очільник "Київського метрополітену" Віктор Брагінський запевнив, що стан моста не вплине на роботу метрополітену, оскільки проводяться регулярні обстеження та вимірювання стану колійної інфраструктури.

Також в КМДА наголосили, що не планують закривати станції метро "Почайна" і "Тараса Шевченка" на час ремонту ділянки тунелю.