5 липня
Завантажити ще

Литва відремонтувала для ЗСУ перші танки Leopard-2, пошкоджені на фронті

Литва відремонтувала для ЗСУ перші танки Leopard-2, пошкоджені на фронті
Фото: twitter.com/Lithuanian_MoD

Литва відремонтувала перші танки Leopard-2, пошкоджені під час війни на території України проти Росії. Незабаром їх повернуть на фронт. Про це повідомляє Міністерство оборони Литви.

- Литва послідовно підтримує боротьбу України за незалежність і не лише спрямовує військову підтримку, але й допомагає ремонтувати танки Leopard, украй необхідні на полі бою. Сьогодні ми можемо побачити, як виглядає відремонтований та відроджений потужний танк, який незабаром буде повернуто Україні, – заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Роботу відремонтованих танків було продемонстровано на полігоні литовської армії в Гайжюнай (у Йонавському районі). При цьому влада Литви не розкриває, яку саме кількість техніки відремонтували її фахівці. Відомо, що ремонтом танків займається компанія Little Defense Services (LDS). Це підприємство було створено у Литві у 2022 році двома найбільшими виробниками військової техніки в Європі – німецькими компаніями Rheinmetall та Krauss-Maffei Wegmann. Його метою є обслуговування та ремонт бойових машин, що знаходяться на озброєнні сил союзників НАТО, дислокованих у регіоні країн Балтійського моря. Окрім Литви, ремонтом українських танків Leopard займається Польща.

Україна отримує танки Leopard від союзників у рамках військової допомоги для оборони від російського вторгнення. Нещодавно до України прибули перші подаровані Данією, Німеччиною та Нідерландами десять танків Leopard-1. Крім того, Данія анонсувала передачу Україні ще 30 танків.

Ці машини вважаються одними з найкращих у світі за своїми тактико-технічними характеристиками. Вони вже успішно брали участь у боях у гарячих точках планети. Leopard-2 – це розробка німецького концерну Krauss-Maffei Wegmann та є продовженням ідей Leopard-1. Виробництво танків Leopard-2 почалося 1979 року, і з того часу було випущено 3200 танків цієї моделі. Сьогодні вони перебувають на озброєнні 21 країни світу.