21 червня
Завантажити ще

На Сонці стався надпотужний спалах – найбільший за останні 6 років

На Сонці стався надпотужний спалах – найбільший за останні 6 років

На Сонці стався спалах класу X, що випустив величезний потік високоенергетичного випромінювання. Він є  найсильнішим сонячним спалахом з вересня 2017 року, повідомляє Space.

На відео, знятому космічним кораблем Solar Dynamics Observatory NASA, видно величезний спалах, який освітлює праву сторону Сонця. Такі спалахи класифікуються за категоріями C (найслабший), M (середній) та X (найсильніший). Поточний був класифікований вченими як X2.8.

Науковці зафіксували виникнення радіовипромінювання типу II із розрахунковою швидкістю 2118 км/с, що свідчить про виникнення коронального викиду маси під час сонячного спалаху.

Додатково виявлено радіовипромінювання IV типу, яке зазвичай виникає внаслідок значних вивержень на Сонці та часто пов'язане з потужними корональними викидами маси і сонячними радіаційними бурями. Ці спостереження вказують на значну сонячну активність та можливі наслідки для міжпланетного середовища, включаючи вплив на земні комунікаційні системи та інфраструктуру.

Геомагнітні бурі можуть впливати на електромережі та інфраструктуру, а також викликати відключення радіо. Також вони можуть робити полярні сяйва більш інтенсивними та видимими на великих територіях. Поточний спалах призвів до "глибокого короткохвильового радіозатемнення" над Америкою.

Новини по темі: Сонце магнітні бурі