20 червня
Завантажити ще

На Вінниччині припинено режим надзвичайної ситуації через спалах гепатиту А

На Вінниччині припинено режим надзвичайної ситуації через спалах гепатиту А
Фото: Павло Кириленко/Facebook

На Вінниччині було ухвалено рішення припинити дію режиму надзвичайної ситуації, який був оголошений 30 жовтня через спалах гепатиту А. Про це повідомив начальник Вінницької обласної адміністрації Сергій Борзов.

- У лікарняних стаціонарах завершується лікування 30 пацієнтів, у яких була стадія загострення та які незабаром будуть виписані. Зайнято 11% від загальної кількості ліжок, призначених для лікування інфікованих пацієнтів, - розповів він про ситуацію у регіоні.

Чиновник зазначив, що наразі загроза активного поширення гепатиту A на території області минула. Однак продовжується медичне спостереження за особами, які перебували у контакті з хворими, в осередках інфекції.

Крім того, керівництво області доручило Головному управлінню Держпродспоживслужби у Вінницькій області посилити контроль за об'єктами з високим рівнем епідемічного ризику, де у працівників виявлені випадки вірусного гепатиту A.

9 грудня головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив про ліквідування спалаху гепатиту A у Вінницькій області. Проте лікарі продовжать виявляти окремі випадки захворювання протягом кількох місяців. З 16 жовтня по 7 грудня підтверджено лабораторно 333 випадки: 30 пацієнтів перебувають на лікуванні, 267 - одужали.