Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 лютого
Завантажити ще

Міністр: Дефіцит в енергомережі є, але відключень світла поки що не буде

Міністр: Дефіцит в енергомережі є, але відключень світла поки що не буде
Фото: t.me/Укренерго

В Україні зараз фіксується невеликий дефіцит в енергомережі, проте відключень світла поки що не буде.
Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі телемарафону.

- Жодних відключень не відбувалося. Тому дійсно, перш за все, через втрату генерації, похолодання та зростання споживання, ми спостерігали у певні дні дефіцит Але він не є критичним. Тут ключове, що ми маємо забезпечити людей світлом. І в принципі людей не повинно цікавити, як ми вирішуємо дефіцит. Основне треба розуміти, що відключень не було і не планується, - наголосив міністр.

Наразі ситуація зі світлом в Україні стабільна, відключень електроенергії немає. Але через постійні російські обстріли в прифронтових регіонах спостерігаються перебої. Галущенко зазначив також, що в Україні є єдина загроза, яка може спричинити системну аварію. І передбачити цю загрозу та її масштаби – це атаки росіян. Передбачити рівень атак і коли вони будуть – це складно, додав він.

В Україні вже три дні зафіксують рекордно високий рівень споживання електроенергії. Україна через дефіцит змушена залучати аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії Румунії та Польщі. В "Укренерго" прогнозують, що українцям доведеться пережити ще кілька напружених тижнів.