Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Кузин: Спалах гепатиту А на Вінниччині ліквідували

Кузин: Спалах гепатиту А на Вінниччині ліквідували

Українським фахівцям вдалося ліквідувати спалах гепатиту А на Вінниччині. Попередньо встановили два фактори, які могли її спровокувати. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає сайт МОЗ.

На Вінниччині ліквідовано спалах гепатиту A, проте поодинокі випадки захворювання медики виявлятимуть ще протягом кількох місяців. Загалом, з 16 жовтня до 7 грудня лабораторно підтверджено 333 випадки: 30 пацієнтів проходять лікування, 267 – виписано, уточнив він.

- Однак через тривалий інкубаційний період і можливе безсимптомне перебіг захворювання щонайменше протягом одного-двох місяців ми реєструватимемо поодинокі випадки захворювання на гепатит А. Зараз медики виявляють "вторинні" випадки інфікування в сімейних вогнищах, тобто. рідних та близьких пацієнтів, які не виявили бажання зробити щеплення проти гепатиту A під час безкоштовної екстреної вакцинації кола контактних осіб, - зазначив Кузін.

Він також розповів, що під час перевірок фахівці встановили два фактори, які вказують на причини спалаху. Перший - безсимптомний перебіг захворювання серед працівників ринку та виробництва продуктів. Серед 3864 обстежених, у 9 виявили антитіла до вірусу гепатиту А. Тобто, не підозрюючи про захворювання, вони могли інфікувати інших.

Крім того, із 403 відібраних зразків води із системи централізованого водопостачання, громадських водопроводів, річок та стічних вод – вірусу гепатиту A не виявили, але за мікробіологічними показниками майже у 30% проб зафіксували перевищення за бактеріологічними показниками. Це другий фактор, зазначив Кузін, додавши, що було посилено дезінфекцію водопровідних мереж та продовжується робота з коригування технологічних регламентів.

Випадки інфікування захворюваності на гепатит А зафіксували в шести областях. Зокрема, Тернопільській, Волинській, Вінницькій, Івано-Франківській, Дніпропетровській та Закарпатській. Найбільше випадків фіксували на Вінниччині.

Новини по темі: Вінниця гепатит