Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Одну з найяскравіших зірок на небосхилі на кілька секунд затьмарить астероїд

Одну з найяскравіших зірок на небосхилі на кілька секунд затьмарить астероїд
Фото: NASA/Фото ілюстративне

У ніч із З 11 на 12 грудня багато жителів Землі зможуть спостерігати незвичайне явище - зіркове затемнення. Одна з найбільших і найяскравіших зірок нічного неба може зникнути на 15 секунд із поля зору через астероїд, який пролетить перед нею і закриє її собою. Про це повідомляє Associated Press.

Затемнення чекає на одну з найяскравіших зірок із сузір'я Оріона – Бетельгейзе, яка видно з Землі неозброєним поглядом. У ніч на вівторок повз неї пройде астероїд Леона, кажуть вчені.

Побачити затемнення зможуть люди, що мешкають уздовж шляху, що тягнеться від Таджикистану та Вірменії, через Туреччину, Грецію, Італію та Іспанію до Майамі, Флориди-Кіс та деяких районів Мексики. Інші - зможуть спостерігати за незвичайним явищем з прямої трансляції в інтернеті. При цьому фахівці досі не впевнені, як саме виглядатиме затемнення із Землі. Невідомо, чи закриє Леона собою всю зірку, викликавши повне затемнення або ж на місці зірки може утворитися "вогняне кільце".

- Який сценарій ми побачимо, поки незрозуміло, що робить подію ще більш інтригуючою», - сказав астроном Джанлука Маса, засновник проекту «Віртуальний телескоп», який вестиме пряму інтернет-трансляцію з Італії. Завдяки затемненню вчені сподіваються отримати більше інформації про астероїд, а також про саму Бетельгейз.

Бетельгейзе знаходиться в 700 світлових роках від Землі, вона добре видно із Землі через своє яскраве свічення. Ця зірка в тисячі разів яскравіша і приблизно в 700 разів більша за Сонце.

 

 

 

Новини по темі: астрономія Затемнення