У Києві відреставровано монумент "Колонна Магдебурзького права", відкритий 1802 року. Про це повідомив Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
- Сьогодні, у День самоврядування, відзначається право громадян на участь в управлінні державними та місцевими справами, вільний вибір та обрання влади. Магдебурзьке право, популярна система міського самоврядування у середньовічній Європі, – йдеться у повідомленні.
На монументі було проведено ремонтно-реставраційні заходи, щоб зберегти архітектурну спадщину. Ця унікальна пам'ятка архітектури національного значення є символом столиці як великої європейської держави та вважається найстарішою з існуючих пам'яток міста.
Колона Магдебурзького права у Києві є пам'ятником, зведеним на честь відновлення Магдебурзького права. Монумент також відомий під назвою "Пам'ятник хрещення Русі" та "Нижня пам'ятка святого Володимира". Він був збудований у 1802 році за проєктом міського архітектора А. І. Меленського біля Володимирської гірки.
У 1862 році всередині пам'ятника була додана маленька каплиця, де розмістилася криниця зі святою водою, що надходить із джерел трубопроводом.
У 1867 році була створена нова криниця у вигляді чаші. У 1915 році, за задумом архітектора Михайла Бобрусова, з'явилися сходи, які тепер дозволяють піднятися до монумента. У травні 2016 року на колоні були видалені згадки про Росію та імператора Олександра — напис був стертий, і на його місце було встановлено тризуб.
18 липня у селі Діловому Закарпатської області було проведено реставрацію напису 1887 року, який вказує на географічний центр Європи.