Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Росія звільнить ще шістьох депортованих українських дітей за підтримки Катару

Росія звільнить ще шістьох депортованих українських дітей за підтримки Катару
Фото: ukrinform.ua

Державний міністр Катару з питань міжнародного співробітництва Лолва аль-Хатер заявив, що Росія погодилася звільнити ще шістьох депортованих українських дітей, щоб вони возз'єдналися зі своїми сім'ями в Україні за посередництва Катару. Групу складають діти від 8 до 15 років. Про це повідомляє The Washington Post.

Звільнення українських дітей має відбутись у вівторок, 5 грудня. За даними видання, кілька українських дітей вже зустрілися з катарськими дипломатами у посольстві Катару в Москві. За словами неназваного чиновника, група з шести дітей має виїхати з Москви і попрямувати через Білорусь до України.

Один із чиновників на умовах анонімності повідомив, що мати одного 11-річного хлопчика - військовослужбовець і перебуває у російському полоні.

- Його батько помер близько десяти років тому, і тепер він залишиться з тіткою по матері. До цього часу він жив з родичами в окупованій Росією Донецькій області, - додав чиновник.

Раніше до України за допомогою Катару повернувся депортований з Маріуполя до РФ юнак Богдан Єрмохін, який отримав у Росії повістку.  У 8 років він втратив батьків. Жив у прийомній родині та в будинку сімейного типу. У 2021 році вступив до Маріупольського вищого металургійного профучилища. Коли РФ окупувала Маріуполь, хлопця спочатку вивезли до Донецька, а потім - до Підмосков’я. Там призначили опікуна, ігноруючи те, що в Україні такий вже був - двоюрідна сестра Богдана.

Новини по темі: Діти Катар депортація