Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 березня
Завантажити ще

Із заповідника "Асканія-Нова" росіяни вивезли представників червонокнижних та зникаючих видів тварин

Із заповідника
Фото: Руслан Стрілець/Facebook

У Херсонській області з біосферного заповідника "Асканія-Нова" росіяни вивезли представників червонокнижних та зникаючих видів тварин. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

- Росіяни вкотре грубо порушили міжнародні стандарти в галузі охорони природи, а також почали розповсюджувати інформацію про обмін тваринами між "Асканією-Новою" та заповідником "Ростовський" і Асоціацією із збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин "Жива природа степу", - написав він.

Із заповідника було вивезено кілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Всі перелічені види занесені до Червоного списку МСОП: "зниклі з природи", "на межі зникнення" та "близькі до тих, що наражаються на загрозу знищення".

Водночас до зоопарку "Асканія-Нова" були доставлені антилопи канна, домашні яки, двогорбі верблюди та один гуанако.

Відповідні відомства вже поінформовані про цю ситуацію. Готуються повторні позови до секретаріатів природоохоронних конвенцій, включаючи Бернську, Рамсарську, ЮНЕСКО, Боннську та CITES.

6 листопада Центр національного спротиву заявив, що російські окупанти вивезли тварин із заповідника "Асканія-Нова" до краснодарського "Сафарі-парку".