26 травня
Завантажити ще

Метеорологічна зима прийшла до Києва на 10 днів раніше за норму

Метеорологічна зима прийшла до Києва на 10 днів раніше за норму
Фото: pixabay.com

Нинішнього року метеорологічна зима у столиці розпочалася раніше. У Києві вона настала 19 листопада, повідомляє обсерваторія імені Бориса Срезневського у Facebook.

- Стійкий перехід середньодобової температури повітря через 0°С у бік зниження відбувся у Києві 19 листопада, що свідчить про початок метеорологічної зими у столиці, яка прийшла на десять днів раніше за середню багаторічну дату, - розповіли метеорологи.

Фахівці також підбили підсумки календарної осені в Києві. Середня температура повітря за сезон у Києві склала +11,4°С, що на 2,7°С вище за середні багаторічні значення. При цьому ця осінь посіла друге місце серед найтепліших з 1881 року в столиці. Було зафіксовано п'ять температурних рекордів та один рекорд із опадів.

Усі осінні місяці були теплішими, ніж зазвичай, особливо вересень, який мав найбільше позитивне відхилення – 3,9°С. Найхолодніше у календарній осені 2023 року в Києві було 23 листопада, коли мінімальна температура під ранок знизилася до 6,8 градусів морозу, а найтепліше – 24 вересня, коли максимальна температура пополудні досягла +29,1°С. За вересень-листопад у Києві випало 172 мм опадів, що становить 115% від кліматичної норми.

Раніше синоптики спрогнозували, що антициклон Dunja принесе до України мороз упродовж тижня з 4 грудня. У вівторок, 5 грудня, в Україні прогнозують справжню зимову погоду - вночі вдарять тріскучі морози, а вдень буде відлига. Тож на дорогах утвориться ожеледь.