Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Магнітні бурі у грудні: спокійно буде лише на Новий рік

Магнітні бурі у грудні: спокійно буде лише на Новий рік
Фото: NASA/commons.wikimedia.org

Ми пройшли неспокійний листопад, наповнений магнітними бурями, і ось-ось увійдемо у перший місяць зими. Так само, як і в листопаді, спалахи на Сонці у грудні викличуть кілька серйозних (але не екстремальних) магнітних бур на Землі.

Як прогнозують у Національному управлінні океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA), в останні дні осені на нас чекають кілька 5-бальних бур та один 6-бальний шторм. Який, до речі, відбудеться вже 1 грудня. Тож метеозалежним українцям варто підготуватися: пити більше рідини, тримати під рукою ліки від хронічних захворювань, бажано залишатися вдома, а якщо не вдалося випросити вихідний, то рухатися вулицями обережно та уважно.

Два дні перепочинку, і ось уже 3 грудня розпочнеться 4-бальний шторм, а наступного дня – вже силою 5 балів. Потім до 17 грудня сонячна активність трохи вщухне, і обурення магнітосфери Землі не впливатимуть на метеопатів.

З 17 грудня розпочнеться новий цикл магнітних бур: 17 грудня очікується 4-бальний катаклізм, 18-го – вже силою в 5 балів. Вдих-видих - і 21 грудня знову п'ятибальний шторм змусить голови поболіти, а тиск трохи поскакати.

Натомість фахівці NOAA запевняють, що жодна магнітна буря не затьмарить ні Різдво, ні Новий рік – все буде у межах сприйнятливості. Слабкі 1-2-бальні обурення магнітного поля Землі навряд чи здатні затьмарити свята, але краще не випробовувати долю і не налягати на алкоголь, солодке та жирне.

Сонце продовжує нарощувати активність, тому частота та потужність сонячних спалахів також збільшуватимуться. Пік активності припаде на весну 2024 року. До цього часу варто подбати про своє здоров'я, зміцнити організм, щоб зустріти сонячні бурі майбутнього року. Інакше основними супутниками українців можуть стати проблеми у роботі серця, перепади тиску, запаморочення, нудота, біль у суглобах, безсоння, занепад сил, підвищена дратівливість, загострення хронічних захворювань та багато іншого.

Щоб мінімізувати наслідки сонячних бур та обурень магнітосфери Землі, краще злегка зменшити фізичні навантаження у цей період, прибрати з раціону жирні та смажені страви, додати більше свіжих фруктів та овочів і пити більше води, щоб не допускати згущення крові.