Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

СБУ підтвердила обшуки у Почаївській лаврі на Тернопільщині (оновлено)

СБУ підтвердила обшуки у Почаївській лаврі на Тернопільщині (оновлено)
Фото: t.me/SBUkr/10531

Зранку у четвер, 30 листопада, Служба безпеки України прийшла з обшуками до Почаївської Успенської лаври, що знаходиться у Тернопільської області та належить УПЦ (МП). Інформацію про це підтвердила пресслужба СБУ. 

Повідомляється, що обшуки проводились у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва Лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

За даними відомства, представники Почаївської лаври оприлюднили на сайті монастиря публікацію, в якій «ображали національну честь та гідність іудеїв, а також розпалювали релігійну ворожнечу до представників усіх церков, окрім УПЦ».

У цьому дописі клірики УПЦ (МП) також «поставили під сумнів існування України як суверенної держави окремо від росії».

Під час перевірки тексту була підтверджена наявність у тексті інтернет-публікації висловлювань, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу та ненависть.

У межах кримінального провадження за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

- Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України, - зазначили у відомстві.

Почаївська Успенська лавра  є православним чоловічим монастирем у Почаєві (Кременецький район, Тернопільська область) зі статусом лаври. Перебуває під контролем УПЦ МП. Це найбільша православна святиня на заході України, друга за важливістю в Україні після Києво-Печерської лаври. На її території розташована Почаївська духовна семінарія.

Раніше СБУ викрила настоятеля храму УПЦ (МП) на Вінниччині, який  розповсюджував наративи Кремля про «громадянську війну» в нашій державі та вихваляв ексватажків терористичної організації «ДНР» Олександра Захарченка, «Гіві» та «Моторолу». 

Новини по темі: СБУ обшук Тернопіль