Завантажити ще

«Скіфське золото» вдалося повернути в Україну завдяки матеріалам СБУ, - експерт

«Скіфське золото» вдалося повернути в Україну завдяки матеріалам СБУ, - експерт
Фото: Служба безпеки України

Повернення в Україну колекції «Скіфське золото» відбулось, в том числі, завдяки матеріалам, які СБУ надала Верховному Суду Нідерландів. Про це пише політолог Олексій Голобуцький.

- Матеріали Служби дозволили Верховному Суду Нідерландів прийняти остаточне рішення у цьому питанні на користь нашої держави.  Голова СБУ Малюк назвав справу символічною: «Вона показує, що Україна ніколи не віддає того, що належить їй по Закону», - акцентує експерт.

Політолог нагадує, що ця історія починалась для України негативно.

- Згідно з підписаними угодами всю старовинну колекцію мали повернути в Україну ще влітку 2014 року. Але цього не відбулося. В тому числі через непрофесійну роботу українських чиновників: посадовці кримських музеїв, які тоді переїхали до Києва, нічого не зробили для повернення золота. Згодом Службою Безпеки було відкрите кримінальне провадження по даному факту, - підкреслює Голобуцький.

- Вчасна фахова юридична підтримка СБУ дозволила переломити хід судового процесу на користь нашої держави. «Скіфське золото» не єдина українська культурна цінність, яку росіяни намагались привласнити. Можна згадати і вивезений під чисту музей у Херсоні, і інші культурні об’єкти. Будь-який подібний експонат, в момент коли опиниться за межами росії, буде заарештовано і передано Україні. Судовий прецедент для такого рішення вже є, - резюмує політолог.

Нагадаємо, раніше колекцію «Скіфське золото» вдалося повернути в Україну завдяки матеріалам СБУ. Голова Служби Малюк заявив, що «так само, як українці повернули «Скіфське золото», так само повернемо Крим, Донбас і решту окупованих територій».

Новини по темі: СБУ скіфське золото