Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

ХАМАС звільнив четверту групу заручників, перемир’я можуть продовжити

ХАМАС звільнив четверту групу заручників, перемир’я можуть продовжити
Фото: reuters/ISRAEL DEFENSE FORCES

27 листопада ХАМАС визволив 11 громадян Ізраїлю, які перебували у полоні. Це четверта группа, звільнена терористами, повідомила Армія оборони Ізраїлю. 

Військові підрозділи ЦАХАЛу супроводили звільнених заручників на ізраїльську територію. Після первинної медичної оцінки їхнього здоров'я  звільнені продовжать рух до родин.

Після обміну офіційний представник армії оборони Ізраїлю контр-адмірал Даніель Хагарі виступив із закликом до міжнародних організацій вжити всіх можливих заходів для отримання доступу до інших заручників, які залишаються у Секторі Гази. Він поділився інформацією про одну зі звільнених жінок -  84-річну Ельму Авраам, яка під час різанини 7 жовтня потрапила у полон ХАМАСу та була доставлена до лікарні у критичному стані.

- Її утримували в суворих умовах, відмовляли в життєво необхідних ліках, і представники Червоного Хреста не мали доступу до неї. Коли Ельму звільнили, вона перебувала в критичному стані. Тепер вона вдома, але хто піклується про інших заручників у Газі? – зазначив він.

За даними The Times of Israel, усі заручники, звільнені 27 листопада, були викрадені з кібуцу Нір Оз під час бійні 7 жовтня. Батьки з всіх п'яти сімей, яких звільнили з полону, досі перебувають у заручниках у Газі.

Повідомляється, що перемир’я між Ізраїлем та ХАМАСом можуть продовжити ще на два дні.

Чотириденне перемир'я, спрямоване на припинення вогню та визволення заручників ХАМАСом, почало діяти 24 листопада.  Згідно з угодою, під час тимчасового припинення вогню бойовики повинні відпустити близько 50 заручників, серед яких є діти, їхні матері та інші жінки. 

У відповідь на цей крок Ізраїль планує звільнити 150 палестинських ув'язнених. Тель-Авів також виражає готовність подовжити перемир'я на ще один день, якщо ХАМАС звільнить ще більше заручників. Загалом терористи утримують близько 240 осіб, проте точна кількість залишається невідомою. 

Новини по темі: ХАМАС Війна в Ізраїлі