Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні через негоду знеструмлено понад 2 тисячі населених пунктів

В Україні через негоду знеструмлено понад 2 тисячі населених пунктів
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Негода, котра понад добу вирує в Україні, вже накоїла лиха у понад 15 областях. Там без світла залишилися жителі 2046 населених пунктів. Про це повідомили в Укренерго.

Знеструмлення сталися у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській,  Чернівецькій та Чернігівській областях. Найскладніша ситуація - у Полтавській, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Київській та Кіровоградській областях.

Окрім того, через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 530 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження у мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській, Сумській, Чернігівській  областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться залежно від ситуації з безпекою та з дозволу військових. Також ворог вночі атакував ТЕС у східному регіоні. Електростанція працює, але знеструмлено місто поряд.

- Укренерго заживило три високовольтні повітряні лінії 330 кВ у південному регіоні, що були пошкоджені негодою. Залишаються відключеними чотири високовольтні повітряні лінії. Шквальний вітер й мокрий сніг ускладнюють проведення аварійно-відновлювальних робіт. У мережах обленерго відключено 32 повітряні лінії 110-35 кВ, - йдеться у повідомленні.

Енергетики зазначають, що споживання в енергосистемі знижене через значні пошкодження мереж Укренерго та обленерго. Протягом дня після відновлення електропостачання у  постраждалих від негоди населених пунктах очікується стрімке зростання споживання. Це може призвести до різкого зростання навантаження на енергосистему. Тож споживачів просять під час негоди особливо уважно ставитись до ощадливого споживання електроенергії.

Напередодні негода вирувала в Одеській та Миколаївській областях, а також у Криму. Сильний вітер поламав понад сотню дерев. позривав дахи і пошкодив лінії електропередачі. Тисячі абонентів залишилися без світла, через снігопад довелося перекрити кілька магістральних трас. Рятувальники цілу ніч вивільняли автівки, котрі опинилися у сніговому полоні. Окрім того, із затримками курсують деякі потяги південного напрямку.

Новини по темі: негода Укренерго