Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Підриви Кримського мосту - ляпаси Путіну, які зламали логістику ворога, - експерт

Підриви Кримського мосту - ляпаси Путіну, які зламали логістику ворога, - експерт
Фото: Getty Images

Підриви Службою безпеки України Кримського мосту значно ускладнили всю логістику ворога, росіяни досі змушені перевозити боєприпаси і техніку поромами. Про це пише політолог, депутат 8 скликання Олександр Черненко, аналізуючи документальний фільм про спецоперації СБУ на Кримському мосту.

Черненко акцентує, що боєприпаси зараз неможливо перевозити ні вантажівками, ні залізницею.

- Підриви мосту стали ляпасами Путіну, які, до того ж зламали всю логістику ворога. І це історія не про минуле, а про сьогоднішній день. Міст, як військовий логістичний об’єкт, фактично знищено Службою. Головний акцент стрічки – на атаці морськими дронами Sea baby, яка відбулася у липні 2023 року. «Морський Малюк» — це не просто військово-морський дрон, а багатоцільова платформа, яку сьогодні активно використовують для різних завдань. Маємо багато успішних прикладів її застосування, зокрема, проти кораблів Чорноморського флоту РФ, - вважає експерт.

Політолог наголошує, що Росія, яка вважала себе господарем в регіоні, зараз не контролює ситуацію на морі та фактично вимушена була відвести значну частину кораблів Чорноморського флоту з окупованої частини України.

- Це один з результатів тих перетворень, які провів Малюк, очоливши СБУ: унікальний приклад, коли українська зброя, розроблена і виготовлена в Україні, змінили ситуацію на болі бою. Це не тільки мої слова. Це думка усіх наших західних партнерів, військових моряків, очільників спецслужб. Це не тільки мої слова. Це думка усіх наших західних партнерів, військових моряків, очільників спецслужб, - резюмує Черненко.

Нагадаємо, раніше голова СБУ Василь Малюк розповів у першій серії циклу документальних фільмів «СБУ. Спецоперації перемоги», що успішне використання морських дронів суттєво змінило не лише підхід до військово-морських операцій, а й філософію війни загалом.

Новини по темі: СБУ міст