Завантажити ще

В СБУ розкрили подробиці ударів по Кримському мосту

В СБУ розкрили подробиці ударів по Кримському мосту
Фото: AFP

Голова Служби безпеки України Василь Малюк розповів про наслідки успішних операцій Сил оборони, зокрема про підрив Кримського мосту за допомогою морських дронів Sea Baby. Про це йдеться у першій серії з циклу документальних фільмів ”СБУ. Спецоперації перемоги”.

За словами Малюка, Кримський міст - приречений. Він також анонсував серію "сюрпризів" для російських загарбників.

- Ми зруйнували міф про непереможність рашки. Це країна-фейк. Міст приречений. Далі буде багато сюрпризів і не (тільки стосовно) Кримського мосту, - наголосив Василь Малюк.

Посадовець зазначив, що Росія розповідала всьому світу, що їх незаконний міст, на охорону якого було витрачено мільярд доларів, є нібито "найзахищенішою спорудою у світі", але морські дрони СБУ довели протилежне. Успішні атаки українських спецслужб на Кримський міст перерізали логістичну артерію російських загарбників, і тепер росіяни змушені доставляти зброю своїм військам поромами, додав він.

- Створений СБУ Sea Baby є не просто військово-морським дроном, а багатоцільовою платформою, яку сьогодні дуже активно використовують для захисту України, - сказав голова Служби безпеки України.

Він додав, що українці є «фахівцями» Кримського мосту. Після першої атаки росіяни не змогли протягом восьми місяців повністю відновити його функціональність.

17 липня у Керчі о 03:04 та о 03:20 чули звуки вибухів. Лише за годину окупанти повідомили про НС в районі 145-ї опори Кримського мосту з боку Краснодарського краю РФ. Після 10:00 влада РФ написала про атаку двома "українськими" аквадронами. Це була друга спроба пошкодити міст. Вперше його атакували в ніч на 7 жовтня 2022 року.