Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На кордоні зі Словаччиною рух вантажівок розблокований, на польскому черга зростає

На кордоні зі Словаччиною рух вантажівок розблокований, на польскому черга зростає
Фото: facebook.com/serhiy.derkach

 Ситуація на кордоні з Польщею залишається такою ж, як і напередодні. На українсько-словацьких КПП рух вантажівок розблоковано, машини пропускають в штатному режимі, повідомив у коментарі Укрінформу речник Держприкордонслужби Андрій Демченко. 

- Рух вантажівок на словацькому кордоні наразі не блокується. Станом на ранок в бік України очікувало проїзду 400 вантажівок, - наголосив щодо українсько-словацького кордону речник.

Польський кордон

Блокування продовжується. За даними ДМСУ, на пункті пропуску "Шегині - Медика" вантажні транспортні засоби не пропускають взагалі.  Зі сторони України реальна черга наразі відсутня. У системі електронної черги в очікуванні перебуває близько 1000 авто.

Пункт пропуску "Рава-Руська - Хребенне" нині зазнає блокування, призводячи до утворення черги з 600 вантажівок на польському боці. Система "еЧерга" реєструє 1022 вантажівки. Блокада також триває на пункті пропуску "Краківець - Корчова", де черга для в'їзду в Україну налічує понад 1700 транспортних засобів.

Польські перевізники також здійснюють блокаду на пункті пропуску "Ягодин - Дорогуск". Станом на 23 листопада ранку перед пунктом пропуску очікує на в'їзд 800 вантажівок, а на виїзд – 100 транспортних засобів. У системі "еЧерга" зареєстровано 2239 транспортних засобів на виїзд з України.

За непідтвердженою інформацією, також існують плани розширити блокаду на пункті контролю "Нижанковичі - Мальховіце". 

Що пропонує Україна

Українська сторона запропонувала Польщі відкрити додатковий пункт, а можливо - і кілька для пропуску порожнього вантажного автотранспорту. Про це за результатами тристоронніх переговорів між Україною, Польщею та Європейською Комісією повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі єдиного національного телемарафону. Він впевнений, що це дасть змогу прискорити рух вантажівок в обидва боки.

Заступник міністра наголосив, що бачення України та Європейської Комісії збігається - організований польськими перевізниками мітинг не відповідає заявленим цілям.

- Ми бачимо факти, коли гуманітарні вантажі не пропускаються. Тому йдеться про порушення базових міжнародних конвенцій у частині вільного пересування критичних товарів, - констатував Висоцький.

Він і додав, що цей аргумент буде наведено на переговорах українського та польського уряду, які відбудуться в суботу.

Протест польських перевізників розпочався 6 листопада. На ПП "Ягодин - Дорогуськ", "Краківець - Корчова" та "Рава-Руська - Гребенне" черги на в'їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні з польського боку становлять до 40 км.

23 листопада протестувальники поширили протест на ПП "Медика", суміжний з українським пунктом пропуску "Шегині".

Спілка перевізників Словаччини заблокувала рух вантажівок через пункт пропуску «Вишнє Нємецке» 21 листопада. На той час на території Словаччини перед ПП «Вишнє Нємецке» в напрямку України перебували близько 300 вантажівок. Опівночі словацька поліція забрала особу, що здійснювала блокування кордону, та евакуювала транспортний засіб, що блокував проїзд.

Новини по темі: Польща Кордон Словаччина