Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 березня
Завантажити ще

Українські вчені зробили незвичайне відкриття про інтимні стосунки кажанів

Українські вчені зробили незвичайне відкриття про інтимні стосунки кажанів
Фото: facebook.com/dovkolabotanika

Українські вчені спільно з колегами з Нідерландів зробили дивовижне відкриття про інтимні стосунки кажанів. Секс у них відбувається зовсім не так, як у ссавців, через великі розміри статевого органу. Під час акту самець використовує свій орган як додаткову руку, з'ясували дослідники. Про це пише ВВС-Україна.

Вчені довгий час не могли зрозуміти, як саме відбувається статевий акт у кажанів. Адже в ерегованому стані пеніс самців становить понад п'яту частину їхнього тіла і в рази перевищує розміри органів самок. Але українські та нідерландські вчені нарешті поставили крапку в цьому питанні, з'ясувавши, що кажани, а точніше, пізні пергачі, яких досліджували вчені, не мають статевого акту із проникненням. Натомість самець притискає свій орган до геніталій самки, а запліднення виходить шляхом тертя, під час якого і передається сперма. Ніде більше у природному світі вчені таких актів не спостерігали.

Як розповідає біолог і автор популярного блогу "Довколоботаніка" Олексій Коваленко, вченим вперше вдалося відобразити статевий акт кажанів. Кадри було зроблено на горищі церкви у Нідерландах, а також в українському центрі реабілітації рукокрилих.

- Автори проаналізували 93 ймовірні випадки спарювання, які сталися на горищі цієї церкви, і ще 4 випадки в центрі реабілітації рукокрилих в Україні. Під час статевого акту самець хапає самку за спину і кусає її за потилицю, мабуть, щоб утриматись. Потім він рухає своїм ерегованим пенісом, шукаючи органи у самки. Проникнення не відбувається, але ймовірно, що статеві клітини потрапляють всередину. Найдовший такий статевий акт тривав 12,7 години, але половина зареєстрованих копуляцій тривала 53 хвилини або трохи менше. Важливий нюанс – вчені не брали зразків із самок, щоб довести, що сперма потрапила всередину їхніх статевих органів. Але поки все схоже на те, що інтерпретація вченими поведінки, що спостерігається ними, вірна, - розповів він.

Вчені кажуть, що секс кажанів інших видів також дуже незвичайний. Деякі з них спаровуються, звисаючи вниз головою з гілок, інші усамітнюються на стінах печер чи скелястих ущелинах.
Кажани зазвичай не моногамні, а часом навіть вступають в одностатеві відносини. Існують також докази того, що самки коротконосих кажанів збуджують своїх партнерів ротом.

Новини по темі: Тварини вчені