17 травня
Завантажити ще

Ізраїль заявив, що звільнення заручників з Гази перенесено

Ізраїль заявив, що звільнення заручників з Гази перенесено

День очікуваного звільнення утримуваних заручників  у Секторі Гази був перенесений на п'ятницю, 24 листопада. Як пише The Times of Israel, про це заявив голова Ради національної безпеки Ізраїлю Цахі Ханегбі.  

 - Звільнення розпочнеться відповідно до початкової угоди між сторонами – зазначив Ханегбі.

За його словами, затримка пов'язана із необхідністю підписання документа між Ізраїлем та ХАМАС, що ратифікує угоду. Підписання має відбутися протягом 24 годин, після чого розпочнеться звільнення перших заручників.

Ізраїль наразі розробив п'ятиетапну угоду повернення заручників.  На першому етапі ХАМАС передасть заручників Червоному Хресту, а після цього їх передадуть представникам ЦАХАЛу. Після передачі заручників вони будуть оглянуті та доставлені до одного з медичних центрів в Ізраїлі, де зможуть зустрітися з родинами.

На четвертому етапі медичні та силові органи оцінять стан здоров'я заручників, визначаючи, хто може бути допитаний. На останньому етапі допит проходитимуть ті, чий стан здоров'я дозволить, у силових та оборонних відомствах.

Кабінет міністрів Ізраїлю схвалив угоду про звільнення близько 50 заручників 22 листопада. У зв'язку з цим планується оголосити п'ятиденне припинення вогню, під час якого бойовики звільнять 30 викрадених дітей, вісім матерів та ще 12 жінок.  

За повідомленнями ізраїльських ЗМІ, спочатку планувалося звільнити перших заручників 23 листопада.

Новини по темі: ХАМАС Війна в Ізраїлі