22 червня
Завантажити ще

При зльоті російських МІГів продовжать оголошувати тривогу, щоб не ризикувати життями українців

При зльоті російських МІГів продовжать оголошувати тривогу, щоб не ризикувати життями українців
Фото: Getty Images

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що схема оповіщення українців про небезпеку через зліт у РФ винищувачів МіГ-31 не зміниться, оскільки винищувач іноді злітає з ракетою, а іноді без неї. Про це розповів Ігнат в ефірі "Українського радіо".

– Для нас не зміниться схема оповіщення населення. Ми намагаємося це робити якнайшвидше на офіційному телеграм-каналі. Щодо того, який рівень загрози буде, іншими словами, в який колір малювати карту – це буде ухвалено на найвищому рівні... Іноді інформація є, що МІГ злетів із ракетою, іноді - що без ракети, а іноді такої інформації немає. Тут ризикувати ми не маємо права.

Раніше Ігнат зазначав, що хоча від тривалих тривог страждають бізнес, економіка і транспорт, небезпека існує при кожному зльоті МІГ. Починаючи з 10 листопада, тривога, яку оголошують по всій території України через зліт російського винищувача МіГ-31К (носій гіперзвукових ракет "Кинжал"), триває по кілька годин.

17 листопада на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству оборони, Генеральному штабу та Кабінету міністрів запропонувати рішення, щоб вильоти носіїв "Кинджалів" не паралізували країну на години.