Завантажити ще

З 22 листопада складати теоретичний іспит з водіння можна буде без курсів в автошколі

З 22 листопада складати теоретичний іспит з водіння можна буде без курсів в автошколі
Фото: driving.net.ua

З 22 листопада майбутні водії можуть складати теоретичний іспит у сервісному центрі МВС без попереднього навчання в автошколі. Раніше обов'язковим було проходження теоретичної частини навчання в акредитованому навчальному закладі. Про це написав заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп'ятий.

- Майбутні водії, які вибрали самостійне навчання, можуть використовувати друковану або електронну навчальну літературу, а також вивчати правила дорожнього руху відповідно до типової навчальної програми. Для підготовки до теоретичного іспиту доступний онлайн-тренажер на сайті Головного сервісного центру МВС, який відображає всі питання, які можуть зустрітися на іспиті, - розповів він.

Процес складання теоретичного іспиту включає відповіді на 20 питань за 20 хвилин, з припустимими 2 помилками. При невдачі іспит може бути перезданий не раніше як за 10 днів. У кандидатів є необмежену кількість спроб.

Майбутнім водіям потрібно буде звернутися до зручного сервісного центру МВС, отримати талон запису через е-запис чи термінал. При собі необхідно мати паспорт, медичну довідку, ідентифікаційний номер та, за наявності, посвідчення водія іншої категорії. Вартість складання теоретичного іспиту складає 13 грн.

Після успішного складання теоретичної частини кандидати звертаються до акредитованого навчального закладу для початку практичного навчання. Після успішного складання практичного іспиту в автошколі вони складають іспит у сервісному центрі МВС та отримують посвідчення водія.

У Чехії, Німеччині, Італії та Польщі стала доступна міжнародна доставка прав водія.