Завантажити ще

КНДР запустила перший супутник-шпигун

КНДР запустила перший супутник-шпигун
Фото: REUTERS/KCNA

Північна Корея повідомила про успішний запуск свого першого супутника-шпигуна, який відбувся у вівторок, та заявила про намір запустити ще нові супутники, нехтуючи протистоянням із боку Сполучених Штатів і їх союзників. Як повідомляє агенція Reuters, офіційні представники Південної Кореї та Японії, першими повідомивши про подію, зазначили, що поки не можуть перевірити успішність виведення супутника на орбіту.

Державне інформаційне агентство Північної Кореї KCNA повідомило, що супутник Malligyong-1 був успішно виведений на орбіту за допомогою ракети Chollima-1 із космодрому Sohae. Запуск відбувся о 22:42 місцевого часу (13:42 за Гринвічем), а супутник вийшов на орбіту о 22:54 (13:54 за Гринвічем), за даними Національного управління аерокосмічних технологій Північної Кореї.

За словами речниці Пентагону Сабріни Сінгх, американські військові наразі здійснюють оцінку успішності запуску.

Південна Корея відреагувала на заяву свого північного сусіда, анонсуючи прийняття заходів для тимчасового припинення дії окремих положень міжкорейської угоди 2018 року, спрямованої на зменшення військової напруги. Інформаційне агентство Yonhap повідомило про це, цитуючи заяву Ради національної безпеки Південної Кореї. Зазначається, що цей крок передбачатиме відновлення розвідки та операційного спостереження в області демілітаризованої зони між країнами.

Новини по темі: КНДР супутник